+48 22 115 93 82 officepoland@partner-tech.eu

Od 1 stycznia 2020 Warsztaty samochodowe i wulkanizacja

Według ustawy od 1 stycznia 2020 roku obowiązkowo używać kas fiskalnych online będą musieli podatnicy świadczący usługi naprawy pojazdów silnikowych oraz motorowerów, w tym naprawy opon, ich zakładania, bieżnikowania i regenerowania, oraz w zakresie wymiany opon lub kół dla pojazdów silnikowych oraz motorowerów

 

Oferta dla stacji paliw

Od 1 stycznia 2020 roku obowiązkiem zainstalowania kas lub drukarek fiskalnych online objęci zostali sprzedawcy paliw.  Przygotowaliśmy specjalną ofertę na drukarkę fiskalną Novitus HD Online wraz z PAKIETEM KORZYŚCI . 

Wszystko to, co musisz wiedzieć o kasach fiskalnych online

Podstawowe informacje o kasach fiskalnych online

Kasy i drukarki fiskalne ONLINE to nowa kategoria produktów fiskalnych, które umożliwiają połączenie i przesyłanie danych do serwera Ministerstwa Finansów, czyli tzw. Centralnego Repozytorium Kas.

CRK jest prowadzone przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Repozytorium gromadzi informacje wysyłane z urządzeń fiskalnych, takie jak:

wystawione paragony, raporty kasowe, dokumenty niefiskalne, zdarzenia.

Repozytorium podczas fiskalizacji nadaje także numery ewidencyjne urządzeniom fiskalnym. Użytkownik kasy fiskalnej ONLINE musi zapewnić stałą łączność kasy z Internetem, tak, aby możliwe było przesyłanie danych do Repozytorium. Wysyłanie danych z kasy do CRK odbywa się domyślnie co 2 godziny, choć Repozytorium może zmienić harmonogram wysyłania bez wiedzy użytkownika.

Użytkownik nie jest informowany o trwającej transmisji, jednak zostanie poinformowany o nieprzesłaniu danych z kasy do CRK w wyznaczonym terminie.

Pomimo niewysłania danych do CRK kasa nie zablokuje się, będzie nadal pracowała, gromadząc dane o sprzedaży w swojej pamięci. Zaległe dane kasa prześle przy następnej komunikacji.

Kasa fiskalna ONLINE drukuje dokumenty sprzedaży w formie papierowej. Zasady pozostają takie same – paragon papierowy jest obowiązkowo wydawanym dokumentem potwierdzającym dokonanie sprzedaży i zakupu. To także potwierdzenie transakcji na urządzeniu i odprowadzenie od niego podatku. Jest również dowodem na zarejestrowanie transakcji na kasie fiskalnej i odprowadzenia od niej podatku. Kasy fiskalne ONLINE posiadają także możliwość wygenerowania e-paragonu, czyli kupujący otrzymuje paragon w formie elektronicznej na swój adres e-mail.

źródło: novitus.pl

Co z aktualnie używanymi kasami fiskalnymi ?

Podmioty nie wymienione w ustawie póki co nie mają obowiązku wymiany urządzenia z papierową lub elektroniczną kopią danych na kasę fiskalną ONLINE. Mogą pracować na obecnym urządzeniu do czasu jego śmierci technicznej lub, w przypadku kas z kopią papierową, do czasu zapełnienia pamięci fiskalnej. W tych kasach nie wolno już wymieniać pamięci fiskalnych. Ustawodawca przewiduje, że homologacja dla kas z kopia papierową będą ważne tylko do 31 sierpnia 2019 roku a kas z kopią elektroniczną do końca 2022 r. Po tych okresach homologacje stracą ważność i zakup takich urządzeń nie będzie możliwy. Od 1 stycznia 2023 roku w sprzedaży będą już tylko urządzenia online.

źródło: novitus.pl

Kary i sankcje

W najnowszej nowelizacji ustawy o VAT zostały przewidziane sankcje w przypadku nie stosowania kas fiskalnych  ONLINE wtedy, kiedy jest to wymagane.

W przypadku używania kasy fiskalnej niespełniającej standardów ONLINE podatnikowi grozi kara pieniężna w kwocie 5000 zł.

Natomiast jeśli użytkownik nie dokona obowiązkowego przeglądu technicznego urządzenia otrzyma karę pieniężną w wysokości 300 zł.

źródło: novitus.pl

Kto i kiedy powinien dokonać zakupu kasy fiskalnej online ?

Kasy fiskalne online - kto pierwszy ?

Nowelizacja ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy Prawo o miarach weszła w życie 1 maja 2019 roku. Znalazły się w niej zapisy obligujące przedsiębiorców określonych branż do zakupu lub wymiany dotychczas używanych kas na nowy rodzaj urządzeń fiskalnych ONLINE. Obowiązujące terminy rozpoczęcia pracy na urządzeniach ONLINE to:

1 stycznia 2020 r. dla podatników sprzedających paliwo oraz świadczących usługi mechaniki pojazdowej i wymiany opon;

1 lipca 2020 r. dla świadczenia usług związanych z gastronomią (również sezonowo), hotelarstwem, oraz sprzedażą węgla;

1 stycznia 2021 r. dla podatników świadczących usługi fryzjerskie, kosmetyczne, kosmetologiczne, budowlane, prawnicze, w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i dentystów oraz z branży fitness (w zakresie wstępu).

źródło: novitus.pl

Ulga na zakup - do 700 zł

W rozporządzeniu o ustawie VAT z 1 maja 2019 r. zawarto warunki , jakie musi spełnić podatnik, aby otrzymać zwrot poniesionych na zakup kasy fiskalnej kosztów. Projekt ustawy przewiduje, że podatnicy, których obejmie obowiązek rejestracji sprzedaży za pomocą kas fiskalnych ONLINE będą mogli skorzystać z odliczenia w wysokości maksymalnie 700 zł netto jednak nie więcej niż 90% wartości netto danego urządzenia (dot. to również podatników którzy zostaną zobligowani do wymiany urządzeń na kasy ONLINE). Zwrot kierowany jest do podmiotów, które:

1. Rozpoczęły prowadzenie ewidencji sprzedaży, przy użyciu kas online. Chodzi tu o nowe podmioty zaczynające działalność na rynku, które zdecydują się od razu na rozpoczęcie ewidencji za pomocą kasy online.

2. Dobrowolnie zdecydowały się na ewidencje za pomocą kasy online i wcześniej nie stosowali innych rodzajów kas do ewidencji. Czyli, w przypadku gdy podatnik wcześniej stosował kasę z elektroniczną lub papierową pamięcią zapisu to niestety nie może liczyć na zwrot ulgi. Ministerstwo Finansów tłumaczy tą decyzję ograniczeniami w budżecie.

3. Podmioty, które zostały zobligowane zapisami uchwały do wymiany kasy z elektroniczną lub papierową kopią na rejestrujące online ze względu na charakter prowadzonej działalności od dnia:

1 stycznia 2020 r. dla podatników sprzedających paliwo oraz świadczących usługi mechaniki pojazdowej i wymiany opon;

1 lipca 2020 r. dla świadczenia usług związanych z gastronomią (również sezonowo), hotelarstwem, oraz sprzedażą węgla;

1 stycznia 2021 r. dla podatników świadczących usługi fryzjerskie, kosmetyczne, budowlane, prawnicze, w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i dentystów oraz z branży fitness (w zakresie wstępu).

źródło: novitus.pl

 

NOVITUS - kasy i drukarki fiskalne online Nr 1 w Polsce !

 

Novitus- Online power 

źródło: novitus.pl

Technologia

Skąd bierze się technologiczny power Novitusa? Stworzyli linię urządzeń o niespotykanej do tej pory mocy, na którą składają się m.in. 32 bitowe procesory o taktowaniu powyżej 500MHz, ogromna pamięć wewnętrzna oraz 256MB pamięci operacyjnej. Pamięć fiskalna jest teraz 100x bardziej pojemna niż w urządzeniach z kopią elektroniczną. Bazy towarowe w urządzeniach Online Power to 20 i 50 tysięcy, a nawet 1 milion kodów w wybranych urządzeniach. System LINUX gwarantuje stabilną pracę, a nasza platforma daje zapas mocy na wiele lat do przodu, niezależnie od przyszłych wyzwań. Bezpieczeństwo danych zapewnia moduł TPM oraz dwustronna autentykacja -rozwiązania sprawdzone w ponad 4 miliardach urządzeń na świecie.

Funkcjonalność i ergonomia

Zaawansowanie technologiczne nie musi oznaczać skomplikowanej obsługi. Nowe urządzenia Novitus zapeniają intuicyjność i prostotę. Dlatego po konfiguracji połączenia z Centralnym Repozytorium Kas, która zostanie wykonana przez nasz Serwis, dalsza obsługa urządzenia online i komunikacja z CRK jest całkowicie bezobsługowa. Nie musisz się martwić o żadne ustawienia, hasła ani loginy.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo jest gwarantowane przez moduł szyfrujący TPM sprawdzony wcześniej w 4 miliardach urządzeń elektronicznych na świecie, m.in. w najnowocześniejszych komputerach, ale także innowacyjnych urządzeniach tzw. Internetu rzeczy, tzw. IoT. Dwustronna autentykacja i zaawansowane szyfrowanie dają Ci pewność, że nikt niepowołany nie będzie miał dostępu do Twoich danych, a do innych odbiorców dotrą wyłącznie dane, które sam postanowisz udostępnić.

Łączność

Łatwo spełnisz wymagania połączenia online, a jednocześnie skomunikujesz urządzenie z dowolnym systemem zewnętrznym. Połączenie działa bez problemu i natychmiast ze wszystkimi rodzajami systemów zewnętrznych. Komunikacja ze światem jest dostępna przy pomocy wszystkich dostępnych rodzajów łącz: Ethernet, WiFi, GSM. Dzięki zaawansowanemu zarządzaniu połączeniami, możesz skorzystać równolegle z dwóch rodzajów łącz np. Ethernet dla systemu zewnętrznego, a łącze GSM dla Centralnego Repozytorium Kas.

Multikomunkacja

Dzięki nowej platformie naszych urządzeń online, opartej o system Linux, masz pełną swobodę w doborze akcesoriów i urządzeń peryferyjnych. Możesz pracować z dowolnym urządzeniem, podłączonym do kasy bezprzewodowo lub przy pomocy połączenia kablowego. Podłączaj wagi, czytniki kodów, szuflady oraz inne urządzenia USB. Do dyspozycji masz także porty typu RS.

Bezawaryjność

Dzięki jednolitej platformie sprzętowej oraz możliwości zdalnej aktualizacji oprogramowania kasy Novitus stanowią idealne narzędzie wsparcia Twojego biznesu. Niemal zerowy wskaźnik awaryjności, szybkie czasy reakcji i sprawne działanie serwisu, gwarantują ciągłą pracę bez niezaplanowanych przerw. Urządzenia z rodziny Online Power zostały zaprojektowane tak, aby nasz Serwis mógł je błyskawicznie konfigurować i przygotować do pracy, a w przypadku problemów mógł działać tak szybko, jak nigdy wcześniej.

Drukarka fiskalna HD Online

Drukarka Novitus HD Online to drukarka przeznaczona dla najbardziej wymagających użytkowników. Łączy w sobie zarówno szybkość, jak i precyzję wydruku. Zaufaj marce, używanej przez ponad 900 000 użytkowników. Jest to najbardziej wszechstronna drukarka w ofercie NOVITUS, która jednocześnie obsługuje komunikację z Centralnym Repozytorium Kas (CRK), zgodnie z wymogami Rozporządzenia Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z dnia 28 maja 2018 r. w sprawie kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące.

żródło: novitus.pl

 

Drukarka fiskalna BONO Online

Drukarka fiskalna BONO Online to nowoczesna technologia, zamknięta w poręcznej i ergonomicznej obudowie z przeznaczeniem dla małych i średnich punktów handlowych, gdzie sprzedaż prowadzona jest z programu komputerowego, a drukarka będzie fiskalnym uzupełnieniem tego stanowiska. Cechy użytkowe drukarki (np. mechanizm drukujący „wrzuć i pracuj”, drukowanie faktur VAT bezpośrednio na swoim mechanizmie drukującym, wielowalutowość), jej parametry oraz zastosowane sprawdzone rozwiązania, zapewniające wysoką niezawodność, plasują BONO Online pośród drukarek o najwyższym standardzie.

 

Drukarka fiskalna DEON online

DEON Online to wszechstronna drukarka, dedykowana zarówno do pracy stacjonarnej jak i w terenie, w usługach oraz średnich i małych placówkach handlowych. Jest to jedna z najbardziej ergonomicznych drukarek fiskalnych w ofercie NOVITUS, która jednocześnie obsługuje komunikację z Centralnym Repozytorium Kas (CRK), zgodnie z wymogami Rozporządzenia Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z dnia 28 maja 2018 r. w sprawie kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać urządzenia fiskalne rejestrujące. Kopia wydruku dla użytkownika przechowywana jest w pamięci chronionej urządzenia, a dostęp do niej jest realizowany poprzez dedykowaną aplikację.

 

Kasa fiskalna NANO onilne

NANO online to wszechstronna kasa, dedykowana zarówno do pracy stacjonarnej jak i w terenie, w usługach oraz średnich i małych placówkach handlowych. Zaufaj marce, używanej przez ponad 900 000 użytkowników. Jest to najmniejsza kasa fiskalna w ofercie NOVITUS, która jednocześnie obsługuje komunikację z Centralnym Repozytorium Kas (CRK), zgodnie z wymogami Rozporządzenia Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z dnia 28 maja 2018 r. w sprawie kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące. Kopia wydruku dla użytkownika przechowywana jest w pamięci chronionej urządzenia, a dostęp do niej jest realizowany poprzez dedykowaną aplikację.

Kasa fiskalna SENTO online

Kasa fiskalna SENTO Online czerpie z najlepszych wzorców i doświadczeń kas z rodziny SENTO. Optymalne połączenie wyśrubowanych parametrów technicznych oraz zaawansowanych funkcji to jej znak rozpoznawczy. Dzisiaj i za wiele lat taka sama wydajność pracy jest gwarantowana. Kasa jest dedykowana małym i średnim punktom handlowo – usługowym. Mała i poręczna obudowa kasy kryje w sobie zaawansowaną technologię i funkcjonalność spotykaną wcześniej w segmencie dużych kas systemowych.

Kasa fiskalna MAŁA online

Kasa fiskalna MAŁA PLUS E to najnowsza technologia dedykowana dla małych punktów sprzedaży, która umożliwia przekazywanie danych do Centralnym Repozytorium Kas (CRK), zgodnie z wymogami Rozporządzenia Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z dnia 28 maja 2018 r. w sprawie kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące. Kopia wydruku dla użytkownika przechowywana jest w pamięci chronionej urządzenia, a dostęp do niej jest realizowany poprzez dedykowaną aplikację.

Novitus- Online power

Najnowocześniejsze i niezawodne drukarki i kasy fiskalne online firmy NOVITUS.

Wypełnij formularz a prześlemy specjalną ofertę dla Ciebie – drukarka lub kasa fiskalna online wraz z pakietem korzyści. 

Wyślij zapytanie o naszą specjalną ofertę na drukarkę lub kasę fiskalną Online !!!

11 + 6 =

Aktualności